Erdoğan ve Hükumet; Suriye konusunda bugüne kadar yaptığı feci yanlışları kapatabilmek için, Suriye’ye müdahale etmek istemektedir.

Suriye’ye müdahale edebilmenin hukuki altyapısı yoktur. Bu yüzden Türk Silahlı Kuvvetleri; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararı olmadan, Suriye’ye müdahaleye yanaşmamaktadır.

Erdoğan ve Hükûmetin yanında, Suudi Arabistan gibi Ortaçağ’ın karanlık güçleri de Suriye’ye müdahaleden yanadır.

Son Ankara saldırısı, Suriye’ye müdahale konusunda isteksiz olan TSK’nın ve kamuoyunun ikna edilme operasyonuna benziyor.

Suriye’ye müdahale edilmesini isteyen kimler varsa, son Ankara saldırısının arkasında çok kuvvetle muhtemel, onlar var.

Hükumetin daha araştırmadan;“Saldırının arkasında YPG var” açıklaması yapması, Suriye’ye müdahale için TSK’yı ikna operasyonu olduğu kanaatini güçlendirmektedir. Şehitlerin ve yaralıların kimlikleri daha belli olmadanfailin kimliğinin hemen açıklanması, şüphelerimizi doğrular mahiyettedir.

Türkiye; sınırlarının güvenliğini sağlamalı, Suriye bataklığına girmemeli ve Suriye’ye yönelik hatalı politikasından derhal vazgeçmelidir.

Suriye’ye müdahale etmemiz durumunda göreceğimiz zararlar, şimdi gördüklerimizi fersah fersah geçecektir.

Son olarak; bugün iktidardaki zihniyet, bulunduğu yerde kalabilmek için gözünü kırpmadan savaş çıkarır, bilesiniz. Bugüne kadar yaptıkları, bundan sonra yapacaklarının habercisidir.

Saygılar sunarım.

Sosyal Medyada Paylaşın...