Postmodern Karşı Devrim

Yargıtay’da görülen Balyoz Darbe Planı Davası’nın temyiz duruşmaları tamamlandı ve 237 sanık hakkında verilen mahkumiyet cezası onandı. Yani yüksek mahkeme; içinde Cemaate ait Delil Üretim Merkezi’nde (DÜM) imal edilen dijital terör unsuru belgeler olan, yalancı tanık ifadeleri ile süslenen ve daha bir sürü kepazelikler olan bu dosyayı, hukuk tarihine geçecek şekilde kesinleştirdi.

Verilen bu karar; geçtiğimiz günlerde demokratikleşme adına açıldığı söylenen ama içinde hıyanetten, cehaletten ve çöplükten başka bir şey olmayan paket ile uyumludur ve eşgüdümlüdür. Bunlar; emperyalizmin Türkiye’de sahneye koyduğu rejim değişikliği planının yerine getirilmesi gereken, olmaz ise olmazlarıdır.

Asıl ben şaşırıyorum!

Asıl ben, bu karara şaşıranlara şaşırıyorum! Ne demelerini bekliyordunuz? Hata mı yaptık deselerdi! Karşı devrim süreci tam gaz giderken, bu hukuksuzluklar normaldir. Göstere göstere hukuksuzluklar, verilmek istenen mesaj için elzemdir. Balyoz; karşı devrim sürecine direnmesi muhtemel Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, kafeslenmesi ve sürece itiraz etmemesi veya edememesi için yapılmıştır. Hukuksuzluk, dışarda ve görev başında olan askerleri sindirmek amacına yöneliktir.

Balyoz yeni başladığında aileler bana soruyorlardı; “Bu dava ne olur?” diye. Ben de kendilerine; “Buradan hukuken bir şey çıkmaz, bu dava siyasidir, Türkiye’nin dönüştürülmesine yöneliktir ve vermeniz gereken mücadele siyasi olmalıdır” demiştim. Ama, bana ya inanmadılar ya da inanmak istemediler. Çünkü; eşlerinin, babalarının, kardeşlerinin ve oğullarının suçsuz olmasının, beraat etmeleri için yeterli olacağını sanıyorlardı.

Bu bir iç savaş

Bunlar; gerçekten iyi ve helal süt emmiş insanlardı, karşısındakilerin de kendileri gibi olacağını sanıyorlardı. Yeterli olmazdı, olamazdı! Sorun, suçluluk veya suçsuzluk meselesi değildi! Bu bir iç savaştı, savaşta acımak olmazdı!

Balyoz, kelimenin tam anlamıyla; Postmodern Karşı Devrimin geçilmesi gereken çok önemli bir kilometre taşıydı ve şimdilik sorunsuz geçilmiştir. Karşı Devrim, bütün hızıyla hedefine doğru ilerlerken; siyasetçilerimiz, askerlerimiz ve aydınlarımız, bu durumu trenin geçişi gibi izlemeye ve birbirlerini suçlamaya devam etmektedirler. Geniş halk kitlelerinde algı budur!

Mutlaka bilinmeli ve gözden uzak tutulmamalıdır ki, ülkemizi başkalaştırmaya çalışan ve karşı devrimle birlikte rejim değişikliği peşinde koşan asli unsur; emperyalizmdir. Erdoğan, AKP ve Cemaat onun tetikçileri ve işbirlikçileridir.

Yargılanması gereken onlar

Balyoz, Ergenekon ve Casusluk gibi operasyonel davalarla ilgili olarak “Bırakın hukuk çalışsın ve adalet tecelli etsin” diyenler ve hala demeye devam edenler, bilerek veya bilmeyerek karşı devrim sürecinin değirmenine su taşımışlar ve taşımaktadırlar.

Bu ülkede gerçek darbe; Erdoğan liderliğinde, AKP tarafından yapılmaktadır. Esas darbeden yargılanmaları gereken, onlardır. Darbe tellallığı yapmalarının nedeni; “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” yaklaşımı ile suçlarını başkalarının üstüne atmak ve yaptıkları darbeyi halkın gözünden kaçırmaktır.

Balyoz olmasaydı; teröristlerle aynı yatakta yatılamazdı, komşularımıza terör ihraç edilemezdi, Atatürk’e ayyaş denilemezdi, andımız kaldırılamazdı. Daha bunlar iyi günleriniz!

Selçuk Üniversitesi

İşte Anadolu’yu dolaşırken; hem bunları anlatıyoruz, hem de halkın tepkilerini ve algılarını anlamaya çalışıyoruz. Kurban Bayramı’ndan sonra; Kuşadası, Zonguldak, Adana’da olacağız ve ay sonunda da Amerika’ya gideceğiz. Bu sefer; Amerika’nın batısına! Orada, Türkiye’de neler olduğunu anlatmaya çalışacağız.

Bayram sonrası programım çok yoğun olmasına rağmen ;Konya Selçuk Üniversitesi’nden Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gelen daveti kırmayarak, kabul etmiştim. Geçen akşam gençler beni aradılar ve Rektörlüğün benim konuşmacı olmamı kabul etmediğini söylediler.

Ne diyorsunuz, Cumhuriyeti ve Atatürk’ü öğrencilere iyi anlatamayacağımdan mı korktular! Takdir sizin.

Kurban Bayramınızı şimdiden kutlar, bayramın ülkemize, İslam alemine ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi dileklerimle,

Saygılar sunarım.

Beğendim(0)Beğenmedim(0)
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

, , , , , , , ,

Her hakkı saklıdır. © erturkturker@gmail.com