Ne Uğruna
Savaşa herkes güle oynaya, davul zurna ile gider ama asla güle oynaya gelemez. Ya cenazesi getirilir, ya da uzuvlarını veya psikolojisini kaybederek gelir.

Bir ülkenin iktidarının esas görevi; emrinde bulunan silahlı kuvvetlerin vasıtası ile caydırıcı olmaktır, savaş çıkarmak değil.

Ülkemizin iktidarı bu görevini yapamamış; hatta Suriye’de iktidarı devirmek maksadıyla, emperyalizmin vekalet savaşına destek vermiştir. Bugün Suriye’de savaşıyor olmamızın nedeni; iktidarın yanlışın da ötesinde yaptığı fahiş ve affedilemez hatalardır.

Fırat Kalkanı harekatı; bu yanlışlar yüzünden, yanlışların yarattığı sorunları düzeltmek için başlatılmıştır.

Bugün görüyoruz ki; El-Bab’dan sonra, ABD’nin isteği ile Rakka’ya yönelik harekat icra edilecek. Bu harekat çok zorludur ve El-Bab’a benzemez. Bunun anlamı; Anadolu Anasının yüreği daha çok yanacaktır. Ama ne uğruna!

Ayrıca; Rakka’ya yönelik operasyon, IŞİD’in Türkiye’deki terör saldırılarına da hız verecek. Dün “öfkeli çocuklar” olarak değerlendirdikleri IŞİD, ihanete uğramışlık duygusuyla ülkemizde bombalarını patlatmaya çalışacak. O coğrafyadan 4 milyona yakın sığınmacı varsa; bu karar alınırken en az 10 kere düşünülmeliydi.
.
Halbuki; çok kısa bir zaman önce Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fırat Kalkanı’nın El-Bab’da sona ereceğini söylemişti. Fakat ABD Başkanı Trump telefon edip emir verince, Mehmetçiğe şehit olmak görevi düştü. 
.
Ne diyordu Amerikalı George Soros? “Sizin en iyi ihraç ürününüz, askerinizdir.” İşte şimdi, bunun gereği yapılmaktadır.
.
Sonuç olarak; iktidar ülkemizin güvenliği ve çıkarları için değil, kendi devamlılığı ve dış dünyadan gelen baskılardan kurtulmak için Mehmetçiği ateşe atmaktadır.
 .
Türker Ertürk
.

Sosyal Medyada Paylaşın...