Bizim mahallede yerlere ve duvarlara; “Gençlik Yeni Anayasa istiyor” yazılı küçük afişler yapıştırmışlar. Öğrendim ki, her yerde bunu yapıyorlarmış. Bastırmışlar parayı, halka yönelik toplumsal mühendislik operasyonu yapıyorlar ve kuyruklu yalan söylüyorlar.

Gerçekte, halkın ve gençliğin böyle bir talebi yok. Halk; aş, iş, ucuzluk, barış, güvenlik ve huzur istiyor. Gençlik; eğitimde fırsat eşitliği istiyor, okurken sadaka şeklinde verilmeyen burs istiyor, okulunu bitirince yaşamını onurlu bir şekilde sürdürebilecek iş olanakları istiyor. Ama “Yeni Anayasa” talepleri yok!

“Yeni Anayasa”yı rejim değişikliği peşinde olan emperyalizm ve onunla işbirliği yapan; “Siyasal İslamcı” ve “Yeni Osmanlı” hayali olanlar istiyor. Amaç; çağımızın akılcı ve bilimsel düşünce sisteminin ürünü olan, ‘Ulus Devlet ve Ulusal Kimliği’ yani Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisini yıkmak ve yerine Ortaçağın aklını egemen kılmaktır. Ortaçağın aklı ile çağımızın sorunları çözülmez, huzur ve barış asla sağlanamaz.

Ayrıca, Erdoğan da “Yeni Anayasa” peşinde. Amacı, “Başkanlık Sistemi”. Her gün şehit haberleri gelirken, ülkemiz ve bölgemiz alev alev yanarken, bombalar patlarken, kafalar, kollar ve bacaklar parçalanarak etrafa saçılırken, halk korku ve endişe içindeyken, yani biz can derdindeyken, bunlar siyasi ikballeri peşindeler.

“Yeni Anayasa” girişimine karşı mücadele etmek; ahlakın, şerefin, haysiyetin, kadına karşı şiddete dur demenin, kadının cinselliği üzerinden çağdışı ahlak anlayışına set çekmenin, aklın, antiemperyalist ruhun ve yurtseverliğin gereğidir.

Saygılar sunarım.

Sosyal Medyada Paylaşın...