ALTIN NESİL...

Cemaat, okullarında “Altın Nesil” yetiştirdiklerini söylüyordu. Hiç bu nesilden; bir sanatçı, bilim adamı, tasarımcı, filozof, felsefeci veya bir mucit yetiştiğini duydunuz mu? Asla! Bu okullarda ancak; kopyacı, intihalci, kardeşlerini arkadan hançerleyen, evlere girip delil bırakan, yurtseverlerin telefonlarına ve bilgisayarlarına suç unsuru yükleyen, elindeki medya imkanları ile karalama ve iftira üreten, halkın üzerine ateş açan, ülkesini Ortaçağ karanlığına sürükleyen, sözde dindar ama gerçekte ilahi mesajı anlamamış insanlar yetişir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yapılan Türk Devrimleri, bir aydınlanma projesidir, İslam dünyasında bir vahadır. Bugün hala fonksiyonel ve üretici olmayan İslam dünyasını, üretici ve Batı dünyası ile yarışabilir hale getirme mücadelesidir.

Bugün İslam dünyası içinde Türkiye, yine de her bakımdan en iyidir. Bu durum; Atatürk önderliğinde yapılan aydınlanma devrimlerinin kazanımlarıdır. Aydınlanma rotasında kat ettiğimiz mesafe kadar İslam dünyasından ileride, kat edemediğimiz mesafe kadar çağdaş dünyadan gerideyiz.

Cemaate “Altın Nesil” yetiştirmesi için her türlü imkanı sunan İktidar; bugün icraatları ile de bu kazanımları yok etmekte, bizi Ortaçağ karanlığına, kan, kin ve gözyaşına doğru sürüklemektedir.

Türker Ertürk

Sosyal Medyada Paylaşın...