Bugün artık ülkemiz hukuk devleti değildir! Bugün artık ülkemizde adalet yoktur. Bunun müsebbibi ise halen ülkemizi yöneten iktidar iradesidir.

“Türk yargısı son elli yılın altın devrini, yaşıyor” ifadesi zırvadır ve işbirlikçiliğin tezahürüdür. Bugün ülkemizde Adalet “A”sı bile kalmamıştır.

Dün adaleti yok eden, yargıyı cemaate teslim ederek içine eden iktidardı! Şimdi de AKP İlçe Başkanlarının dahi yargı üzerindeki manipülasyonuna izin veren iktidardır.

Yarın evinizden alınıp, götürülmeyeceğinizin garantisi var mı? Bu rejimin adı demokrasi olabilir mi? Böyle bir düzende, hukuk var denebilir mi? Suçüstü yakalanan bakanların, iktidar tarafından nasıl yargıdan kaçırıldığı gözlerinizin önünde cereyan etmedi mi?

İşte bu nedenlerle; bugün (22 Haziran) saat 16.00’dan itibaren Maçka Parkındaki Adalet Nöbetine, yarın (23 Haziran) da  “Adalet Yürüyüşüne” katılacağım.

Ne yazık ki ülkemizde, özellikle aydın geçinenlerin bir bölümü; bir şeyin nasıl olacağını değil, nasıl olmayacağını göstermeye çalışıyorlar. Bunlar çözümün değil, sorunun bir parçası olmayı sürdürmeyi aydın olmanın gereği sayıyorlar.

Ben adalete sahip çıkmak için orada olacağım, bu böyle biline!

Türker Ertürk

Sosyal Medyada Paylaşın...